Citi par mums

Andrejs Ceļapīters, Madonas novada domes priekšsēdētājs

Pirmām kārtām jāteic, ka esam ļoti gandarīti, ka šim unikālajam projektam izvēlēts Madonas novads, kas ir īpašs tieši ar savu dabu. Mūsu novadā ir daudz aizsargājamu dabas teritoriju, arī ainaviski Vidzemes augstiene ir ļoti īpaša.

Nesen krievu zinātnieki, pētot visekoloģiskākās vietas pasaulē, par vienu no tādām atzinuši tieši Madonas novada Liezeres pagastu!  

Ar ekopilsētas projektu saistām lielas cerības. Tie ir 800 apgūstamu hektāru mūsu novadā pie Vecpiebalgas novada robežas – tas ir gandrīz tikpat, cik Madonas teritorija.

Tik liela mēroga un savā būtībā unikāls projekts atstās ietekmi ne vien uz Madonas novadu, bet arī uz plašāku teritoriju – visu Latviju - un būs unikāls arī Baltijā.

Līdz ko sāksies būvniecība, darbs būs būvniekiem, bet vēlāk arī tirgotājiem un pakalpojumu sniedzējiem, bioloģiskās produkcijas audzētājiem un ražotājiem. Arī pašvaldībai būs ienākumi no iedzīvotāju ienākuma nodokļa.

Nav mazsvarīgi, ka laikā, kad demogrāfiskā līkne ir lejupejošā posmā, novada iedzīvotāju skaits, pateicoties ekopilsētas aktivitātēm, varētu palikt stabils un pat palielināties, kas noteikti pozitīvi ietekmēs pašvaldības budžetu.

Pašlaik notiek pilsētas plānošana, un ar nepacietību gaidām, lai pēc iespējas drīzāk sāktos realizācija un būvniecība.

Novada iedzīvotāji ar interesi vēro, kā projekts attīstās. Tuvākie iedzīvotāji cenšas ieraudzīt savu nākotni saistībā ar pilsētu.