Mūsu projekti

Eko projekts Madonas novadā

Hercogiste Eko Projekts Madonas novada Liezeres pagastā atrodas pašā tā radīšanas sākumā. Tas tiks veidota soli pa solim. Mēs strādājam, lai radītu sociāli, ekonomiski un vides ziņā ilgtspējīgu vidi. Mēs plānojam inovatīvu tūrisma stratēģiju, uz kuras atsperties turpmākai attīstībai, un paredzam, ka ar laiku citi ilgtspējīgi uzņēmumi sāks strādāt šajā vietā. Tādējādi pamazām veidosies vieta zaļākai dzīvei, kur cilvēks ir līdzsvarā ar dabu.

Lasīt vairāk »

Briežu dārzs Vecumniekos

Pašlaik “Mammas Dagmāras parka” briežu dārzā dzīvo vairāk nekā 100 dzīvnieku - staltbrieži, dambrieži un mufloni.

Briežu dārza izveide sākās pirms astoņiem gadiem. Pa šo laiku iekopts īpašums gandrīz 300 ha platībā.

Atrodamies blakus Misas upei, pļavas ir bagātas ar ārstniecības augiem, lepojamies ar dižiem ozoliem un liepām, un te ir arī daudzveidīga putnu populācija. To veicina apkārtējās vides dažādība: plašie lauki ar ūdens lāmām, upe, tuvumā esošie vecie meži un zivju dīķi. Pavasarī un rudenī laukos vērotājus priecē migrējošo zosu, pīļu un gulbju bari, bet vasarā virs laukiem katru dienu redzams medījam mazais ērglis un peļu klijāns. Vasarās meži un pļavas nodrošina labus ligzdošanas un barošanās apstākļus daudzām putnu sugām.

Pazīstamais dabas fotogrāfs Andris Eglītis pie mums ir radījis brīnišķīgas bildes, tāpat tapis izglītojošs Sandra Jūras filmu cikls par briežu dzīvi.

 

Lasīt vairāk »