Konkurss par ilgtspējīgu būvniecību Ērgļos

14.05.2012.
Konkurss par ilgtspējīgu būvniecību Ērgļos

Ēkas siltināšana ar dzīvnieku vilnu vai spalvām, vai ēkas apdare ar māla kleķiem - tādas neparastas idejas bija 9.-10. klašu skolēniem, kas uz konkursa noslēgumu Ērgļos bija atveduši maketus plānotajai zebru mājai Rīgas zoo dārzā. Uz finālu bija sabraukušas komandas no 12 skolām, kā arī ilgtspējīgas būvniecības speciālisti un pat zoo dārza pārstāvis. Arī Hercogiste Eko projekts kā viens no projekta atbalstītājiem bija klāt interesantajā fināla dienā, kad bērni atbildēja uz žūrijas jautājumiem par zebru mājā izmantojamiem materiāliem, energoresursu patēriņu, apgaismojumu un daudzām citām sarežģītām lietām. Skolēni atzina, ka sarunās ar žūriju viņi uzzināja daudz ko jaunu.

Priecē gan konkursa organizētāju entuziasms, gan skolu atsaucība, bet visvairāk - tas ka bērni interesējas un domā par ilgtspējīgām lietām, par vietējiem resursiem, par zaļu strādāšanu un dzīvošanu.

Īpašie sveicieni Siguldas komandai NVO Strīpainie, kas iekļuva uzvarētāju godā!

Konkurss "Ecosolis- par ilgtspējīgu būvniecību” notiek jau otro gadu. Konkursa mērķauditorija- 9.- 10. klašu skolēni. 
Konkursa viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir veicināt ekoloģiskos izziņas procesus, kā arī veidot profesionālo orientāciju saistītu ar būvniecību kā profesiju. Šī konkursa laikā dalībniekiem tiks dota iespēja iepazīties ar ilgtspējīgas būvniecības principiem, pielietojot tos praktiski.. Galvenais konkursantu uzdevums būs ilgtspējīgas ēkas maketa izveide.
Projektu kā veiksmīgu sabiedrības tai skaitā jaunatnes izglītošanas pasākumu atbalsta Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija. Galvenie organizatori Latvijas ilgtspējīgas būvniecības padome un Ērgļu arodvidusskola. Par konkursa draugiem kļuvuši raidījuma Vides fakti radošā komanda un vides pētnieks, žurnālists Māris Olte.

Citi jaunumi